Wielkość ptaków – ciekawostki

Kraska zwyczajna to ptak, który w licznych rejonach kraju znany jest jako siwka. Jest to średniej wielkości ptak , będący przedstawicielem krasek, którego tryb życia na pewno uznać można za wędrowny. Kraska zwyczajna zamieszkuje obszary właściwie całej Europy. W szczególności natomiast upodobała sobie tereny południowe oraz północny wschód od strony Bałtyku i Rosji.

Kraskę spotkać można także w środkowej i południowej Azji i północnozachodniej Afryce. Ostatnimi czasy można zauważyć niemały spadek liczby osobników tego gatunku. Można stwierdzić, iż w pewnych krajach nie występuje już w ogóle. Warto wspomnieć, że spośród wszystkich kraskowatych, to właśnie kraska zwyczajna jest jedynym reprezentantem, którego mamy możliwość zobaczyć na obszarze Europy.

Ptaki wielkość

O południowym pochodzeniu kraski świadczy jej egzotyczne ubarwienie, które jest w nieprzeciętnym, niebiesko rdzawym kolorze. Kraska zwyczajna nie charakteryzuje się dymorfizmem płciowym. Różnice tkwią natomiast w porach roku, w trakcie których poszczególna płeć zmienia swoje upierzenie. Budowa ciała kraski zwyczajnej jest krępa, a skrzydła mają zaokrąglony kształt. Kraska zwyczajna posiada też bardzo silny, czarny dziób oraz nogi, które mają specyficzny żółtawy kolor. Czytaj dalej Wielkość ptaków – ciekawostki